آیا امکان ویرایش مشخصات کاربری و ایمیل من وجود دارد؟

بله می توانید ، شما می توانید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این منظور شما ابتدا باید وارد کاربری خود شوید و در قسمت مشخصات من ، اطلاعات خود را ویرایش کنید.

چرا با وجود درخواست من برای تغییر رمز حساب کاربری، لینک آن برای من ایمیل نشده است؟

لطفاً ایمیل‌های اسپم(spam) خود را چک کنید. به ویژه ایمیل‌های ارسال شده به حساب‏‌های کاربری gmail گاهی spam می‌شوند. توجه داشته باشید که link تغییر رمز برای شما ارسال می‏‌شود نه خود رمز.

آیا می‌‏توانم به اطلاعات خریدهای قبلی خود دسترسی داشته باشم؟

برای دسترسی به اطلاعات خریدهای قبلی، باید با حساب کاربری خود وارد شوید، تا سوابق خرید شما نشان داده ‏شود.

دوست دارم خرید کنم، اما هنوز کاملاً به خرید اینترنتی اعتماد ندارم، چگونه مطمئن باشم که پس از خرید، کالا به دست من می‌رسد؟

علاوه بر سابقه ، دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و ثبت نشان ملی دیجیتال وزارت ارشاد به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارند.

آیا برای خرید ، حتما باید در سایت عضو باشم؟

بله، با این که بدون وارد شدن به سایت می‏‌توانید یک کالا را به سبد خرید اضافه کنید، اما برای انجام مراحل بعدی خرید و ثبت سفارش باید با حساب کاربری خود وارد سایت شده و یا در هنگام خرید، عضویت خود را تکمیل کنید.

آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید.

در صورتی که کالا در سایت موجود نبود چی باید کرد ؟

شما می توانید نام ویا کد کالا را از طریق صفحه تماس با ما ، برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت آن کالا را موجود کنیم.

چه روش هایی برای پرداخت دارید ؟

در حال حاضر پرداخت ها فقط بصورت آنلاین می باشد. در آینده نزدیک پرداخت چکی ، واریز به حساب ، کارت به کارت را نیز به سایت اضافه خواهیم کرد.

بالا