راهنمای خرید اجاق گاز مناسب

انتخاب درست یک اجاق بستگی به فضایی که شما دوست دارید در آن آشپزی کنید دارد. وقتی ما زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می کنیم انتخاب درست یک اجاق برای خانه اهمیت زیادی دارد.
از نکات مهم نوع سوختی است که در اختیار دارید، اگر به سوخت گاز طبیعی یا گاز مایع دسترسی دارید از انواع اجاق های گازی می توانید انتخاب کنید و اگر دسترسی شما به برق است که می توانید اجاق برقی بخرید.
اجاق هایی که برای آشپزی تولید و ساخته شده اند، در انواع مدل های مختلف هستند که شامل: اجاق های تمام گازی (در دو نوع مبله و رومیزی)، اجاق های تمام برقی، اجاق های دوگانه سوز (گاز و فر برقی).

?راهنمای خرید اجاق گاز:
اجاق های گازی حرارت سریع و مستقیم تولید می کنند که باعث پخت سریع تر می شوند. پخت و پز با گاز قابل کنترل تر و سریع تر است و می توان انواع غذاهای سرخ کردنی و برشته را تهیه کرد.
اجاق های گازی از انواع اجاق های برقی ارزان تر هستند و اجاق گازها با دو نوع گاز طبیعی و LPG (گاز مایع) کار می کنند. اجاق گازهایی که با گاز طبیعی کار می کنند از نوعی که با گاز مایع کار می کنند متداول ترند، با این حال هر دو نوع اجاق گاز باید توسط متخصص نصب شوند. اجاق های گازی برای کارکرد مؤثر و ایمن حتما باید استاندارد داشته باشند. علاوه بر توجه به نشان استاندارد به اعتبار مارک تجاری و خدمات پس از فروش اجاق گاز نیز توجه نمایید .

?نکاتی که قبل از انتخاب و خرید اجاق گاز باید در نظر گرفته شود:
◄عرض اجاق گاز :
عموماً اجاق گازهای ایستاده یا مبله در عرض های 50، 60 و 90 تولید و عرضه می شوند، البته این اندازه ها در برندهای مختلف متفاوت است. هنگام انتخاب برای فضایی که دارید به خاطر داشته باشید که فضایی را هم در اطراف اجاق گاز برای تهویه هوا در نظر بگیرید. البته این ابعاد با توجه به تعداد شعله های اجاق گاز نیز تخمین زده می شود، اجاق گازهای 4 شعله معمولاً عرض 60 سانتی متری و اجاق گازهای 5 شعله معمولاً عرض 90 سانتی متری دارند.

◄نوع فر :
اندازه آشپزخانه شما و نوع پخت و پزی که می خواهید انجام دهید بهترین نوع فر را به شما دیکته می کند. اجاق گازهای ایستاده در انواع تک فر، دو فر و دارای فر برقی وجود دارند. اگر شما زیاد کیک و شیرینی می پزید می توانید از انواع اجاق هایی که دو فر یا تعداد بیشتری فر دارند استفاده کنید.

?ویژگی های دیگر در اجاق گاز ایستاده :
◄ فن هوای گرم (کانوکشن):
فن برای پخش هوای گرم درون فر به کار برده می شود و معمولاً در فرهای برقی به کار برده می شود.
◄شعله:
شعله های برقی نسبت به شعله های چدنی یا صفحات الکتریکی راحت تر تمیز می شوند. البته در مورد اجاق های گازی صفحه های سرامیکی یا چدنی به راحتی شعله گاز را اطراف قابلمه یا ماهیتابه پخش می کنند.
◄ گریل:
در برخی از مدل های اجاق گاز بخشی که دارای صفحه گریل است برای کباب کردن و سرخ کردن حتی بدون روغن در نظر گرفته شده است.
◄ تایمر:
برخی از اجاق گازها دارای تایمر داخلی می باشند که زمان آشپزی را می توانید تنظیم کنید و پایان زمان را به شما اطلاع می دهد.
◄ فر قابل تنظیم:
در این نوع از مدل ها که این ویژگی را دارند بعد از اتمام پخت غذا یا کیک و … فر خاموش می شود.
◄نمایشگر ترموستات:
در اجاق های برقی ترموستات بعد از اینکه درجه حرارت به حد مورد نیاز رسید، شعله را خاموش می کند و دوباره روشن می شود.
◄ترموکوبل:
این ویژگی در اجاق های گازی مورد استفاده قرار می گیرد، در هنگامی که گاز قطع می شود یا شعله بر اثر باد یا سر رفتن غذا خاموش می شود، گاز ورودی به شعله به طور اتوماتیک قطع می شود.
◄احتراق خودکار (فندک):
این ویژگی در اجاق گاز این امکان را می دهد که با فشردن یک دکمه و باز کردن گاز اجاق را روشن کرد.

✅ کدام برند اجاق گاز بهتر است؟
در بین محصولات ایرانی یکی از بهترین کارخانه هایی که اجاق گاز تولید مینماید اخوان است که با در نظر گرفتن قیمت، تنوع محصول، کیفیت، ضمانت و خدمات پس از فروش محصولاتی بهتر از حتی مشابه خارجی آن تولید می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به کانال ما در تلگرام سر بزنید

پیام بگذارید