راهنمای خرید هود

اگر قصد خرید هودآشپزخانه را دارید بهتر است نکاتی درباره انواع هود آشپزخانه ،میزان مکش، صدای آن، قیمت هود ونحوه نگهداری از هودآشپزخانه بدانید.

◄انواع هود :
1) هود آشپزخانه زیر کابینتی (قدیمی)
2)هود آشپزخانه شومینه ای،یا فلت یا کلاسیک
3)هود آشپزخانه 45 درجه یا مورب یا دکوراتیو
4)هود آشپزخانه آشپزخانه مخفی یا تو کار
5)هود فانتزی یا جزیره

?هنگام خرید هود به نکات زیر توجه کنید:
◄ برای سنجش میزان صدای هود آشپزخانه دور اول، دور دوم و دور سوم می‌تواند معیاری برای میزان صدای هود باشد. دور چهارم و دور پنجم که دوره‌های آخر است و مکش با شدت بالاست نمی‌تواند معیار مناسبی برای سنجش صدای هود باشد زیرا صدای زیادی تولید می‌شود.
◄ میزان صدا در محدوده 53 تا 63 دسی بل محدوده مناسبی برای صدای هود است.
◄ بعضی از مدل‌های هود سنسور حساسی به بو و دود دارد به طوری که هود آشپزخانه به طور خودکار با وجود بو و دود روشن شده و عمل تهویه را انجام می‌دهد.
◄ نکته مهم دیگر در مورد صدای هود و میزان تطابق خروجی هود با خروجی آشپزخانه است، اندازه خروجی متداول هودهای آشپزخانه 10 و یا 15 سانتی‌متر مربع در حالی که خروجی منازل 10 و یا 12 سانتی‌متر مربع است حال اگر هودی با خروجی 15 را در آشپزخانه‌ای با خروجی 10 نصب کنیم این اختلاف زیاد در اندازه خروجی باعث ایجاد صدای اضافی می‌شود. این نکته را باید بدانیم که هودهای با مکش بسیار بالا خروجی 15 دارند اما در ایران خروجی آشپزخانه‌ها غالبا 10 و 12 است.
◄ موتور هودهای جدید از نوع توربینی یا حلزونی است این موتورها علاوه بر اینکه قوی‌تر هستند صدای کمتری نیز تولید می‌کنند.
◄ فیلتر هودهای جدید از جنس آلومینیوم و قابل شستشو با دست و ماشین ظرفشویی است اما فیلتر هودهای قدیمی زیرکابینتی از جنس پشم شیشه بوده که قابل شستشو نیست و باید تعویض شود.

✅چه برندی در ایران بهترین هود را تولید میکند؟
برندهای متنوعی در ایران هود تولید میکنند که یکی از آنها اخوان است دارای کیفیت و ضمانت می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به کانال ما در تلگرام سر بزنید

پیام بگذارید